پارچه بیمارستانی
ملحفه بیمارستانی
 
همه ما به بیمارستان رفته‌ایم و می‌دانیم چه حسی دارد. اما وقتی یک ملحفه خوب روی تخت باشد می‌توانیم حس بهتری را در آنجا تجربه کنیم! در این نوشته از پارچه بیمارستانی می‌خواهیم به بررسی انواع ملحفه بیمارستانی و پارچه‌های ملحفه بیمارستانی بپردازیم.
ملحفه‌های مناسب برای مصارف بیمارستانی
بیمارستان همچون هتل، از مکان‌هایی است که باید ملحفه‌های تخت بیمارستانی آن روزانه شست و شو شود. از شخصی که سرما خوردگی ساده دارد و برای آمپول زدن روی تخت دراز می‌کشد تا شخصی که دچار شکستگی و خون ریزی در ناحیه‌ای از بدن خود شده است و برای بخیه زدن بر روی تخت دراز می‌کشد و به سبب خون ریزی ملحفه‌ها رو کثیف و آلوده می‌کند هر دو باعث آلودگی ملحفه می‌شوند و نیاز به شست و شوی ملحفه بیمارستانی را افزایش می‌دهند. پوشیده نیست اگر ملحفه بیمارستانی غیر قابل شست و شو باشد، در آن صورت پس از هر بار لک و کثیف شدن ملحفه، باید ملحفه به طور کامل تعویض شود و هزینه‌های گزافی روی دست بیمارستان باقی خواهد گذاشت. همچنین ملحفه‌ی بیمارستانی یکی از لوازم مصرفی بیمارستانی است که باید حداقل روزی یکبار تعویض شود.
بیشتر ملحفه‌های مورد استفاده در بیمارستان ملحفه‌های قابل شست و شو هستند یا اینکه از ملحفه یکبار مصرف به جای آن استفاده می‌کنند و همچنین الیاف به کار رفته شده در پارچه ملحفه بیمارستانی ضد حساسیت هستند و در حفظ سلامتی بیماران موثر هستند. در کنار این موارد ملحفه‌های به کار رفته در اتاق عمل که نقطه‌ی حساسی در بیمارستان است باید به طور کامل اختصاصی باشند. البته ملحفه‌های یکبار مصرف هم در برخی از بیمارستان‌ها وجود دارد که قیمت پایین‌تری دارند و تعویض آن ها توجیه اقتصادی دارد. همچنین انتخاب جنس ملحفه بسیار مهم است زیرا تاثیر مهمی در راحتی و آرامش بیمار دارد. عرضه انواع پارچه ملحفه بیمارستانی را اغلب با رنگ سفید، صورتی و آبی انجام می‌دهند.
ویژگی‌های پارچه ملحفه بیمارستانی
پارچه ملحفه بیمارستانی چند ویژگی دارد، این ویژگی‌ها عبارتند از:
مقاوم در برابر پارگی
نرم و لطیف
ضد حساسیت بودن
جذب رطوبت
دوام بالا در برابر شستشو
ملحفه تمیز بیمارستانی
انواع پارچه‌های ملحفه‌ای بیمارستانی
غالبا برای دوخت ملحفه و روتختی بیمارستانی از چهار نوع پارچه استفاده می شود:
پارچه اسپان باند بیمارستانی یا پارچه یکبار مصرف بیمارستانی
پارچه فلامنت پنبه ای بیمارستانی
پارچه تترون بیمارستانی
پارچه ترگال بیمارستانی
پارچه‌های بیمارستانی با فناوری نانو

ملحفه بیمارستانیپارچه فلامنت پنبه‌ای بیمارستانی
پارچه فلامنت پنبه بیمارستانی مناسب دوخت لباس بیماران زن و مرد، با عرض و گرماژی معین است.
حتما می‌دانید که امروزه یکی از پارچه‌هایی که در بازارهای پارچه فروشی از بازار داغ خرید و فروش برخوردار بوده، پارچه های فلامنت پنبه‌ای بیمارستانی هستند.
چرا که در تمامی ایام سال، ارگان‌های دولتی و خصوصی بیمارستانی، به انواع البسه و منسوجاتی احتیاج داشته که با انواع پارچه‌های بیمارستانی  از جمله پارچه‌ی فلامنت پنبه‌ای تولید و به عرضه رسیده‌اند. 
ملحفه بیمارستانی تترون
برای ملحفه بیمارستانی بهترین مورد پارچه تترون بیمارستانی است. پارچه تترون ملحفه‌ای معمولاً وزن بیشتری دارد و دارای تراکم بافت بیشتری است.
پارچه ملحفه تترون با رنگ سفید از پرمصرف ترین پارچه های ملحفه بیمارستانی به شمار می‌رود که می‌تواند ساده و یا طرحدار باشد و پارچه تترون عروسکی معمولا در عرض ١۵٠ سانتی متری تولید می‌شود که برای ملحفه و روتختی نوزاد نیز مناسب است.
ملحفه بیمارستانی ترگال
در بخش‌های مختلف بیمارستان از رنگبندی‌های متفاوت پارچه‌های ترگال جهت دوخت البسه‌های گوناگون استفاده می‌شود. برای مثال دوخت روپوش پزشکی، پرستاری، کارکنان بیمارستان، ملحفه، روپوش اتاق عمل و … نمونه‌هایی از کاربرد بهترین پارچه‌های ترگال است.
ملحفه بیمارستانی با فناوری نانو
این محصول باعث تسکین دردهای موضعی و داشتن خوابی آسوده حین بستری بودن در بیمارستان می‌شود. همچنین این ملحفه دارای خواص ضد التهابی است که از نانوذرات مس و عصاره اکالیپتوس بر روی پارچه‌های پنبه‌ای سنتز و بارگذاری شده است. همچنین این محصول باعث کاهش آلودگی و عفونت، کاهش آلودگی تنفسی و آرامش بیماران خواهد شد.
ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی چیست ؟
ملحفه‌های بیمارستانی از جمله ملحفه های پرمصرف مراکز درمانی و بهداشتی می باشند که می توانند کار را برای نیروهای خدماتی راحت کرده ودر زمان آنها صرفه جویی های لازم انجام شود. مهمترین کاربرد این ملحفه‌ها مربوط به افزایش بهداشت و استریل شدن محیط نگهداری بیماران می‌باشد.
مراکز درمانی و بهداشتی می‌توانند برای تهیه این موارد مصرفی به مراکز پخش عمده مراجعه کنند تا از نظر اقتصادی برایشان به صرفه واقع شود.

ملحفه بیمارستانی


کاربرد ملحفه بیمارستانی یکبار مصرف
شاید برای بسیاری از ما پیش آمده باشد که حتی در شرایطی که از بهداشت محیطی کاملا مطمئن هستیم، برای استفاده از امکانات آن محیط رضایت خاطر نداشته باشیم. پیشرفت صنعت نساجی در این زمینه ، با تولید ملحفه‌های یکبار مصرف گام بزرگی در جهت رفاه حال افراد ایجاد کرده است. ملحفه های یکبار مصرف سبک و نرم هستند، و همچنین قابلیت برش دادن راحتی دارند، در مکان‌هایی که به افراد مختلف خدمات می‌دهند، بیشترین و بهترین کاربرد را دارند. ملحفه‌های یکبار مصرف به صورت رولی بوده، و در واقع به دو حالت رول‌های پرفراژ دار و رول‌های ساده تولید می‌شوند که این رول‌ها معمولاً در طول و عرض های مختلف تولید می شوند. همچنین در بعضی مواقع برای کاربرد خاصی مانند رو تختی، طراحی آنها تغییر کرده مثلاً برای استفاده از ملحفه یکبار مصرف به عنوان روتختی، ملحفه ها به صورت ساده یا کشدار تولید شوند. تعویض این نوع ملحفه‌ها حداکثر روزی یک بار و حداقل هر 6 ساعت یک بار است. همچنین این ملحفه‌ها به دلیل یکبار مصرف بودن و جنس آن‌ها در صورت خونریزی بیمار، ادرار بیمار یا هرنوع کثیفی روی آن به راحتی قابل تعویض است و نیاز به شستشو ندارد. این ملحفه‌ها از جهتی حائز اهمیت هستند که تخت‌های بیمارستانی را از هرگونه کثیفی و آلودگی به دور نگه میدارد.
از مزایای ملحفه‌های یکبار مصرف می توان به موارد زیر اشاره کرد :
رعایت موارد بهداشتی
کاهش هزینه‌های دوخت، تعمیر، رفو و نگهداری ازملحفه‌های پارچه‌ای
کاهش هزینه مصرف آب و مواد شوینده برای شستشو و ضدعفونی کننده‌ها
عدم نیاز به اتوکشی
صرفه جویی در وقت برای دوخت و یا شستشوی پارچه
جا به جایی راحت
پیشگیری از انتشار باکتری، میکروب و عفونت ها، علی الخصوص عفونت‌های شایع بیمارستانی
مقایسه ملحفه‌های بیمارستانی و یکبار مصرف
با توجه به اهميت حياتی رعايت دقيق كليه نكات بهداشتی و وجود دستورالعمل‌های بسيار سخت در اين حوزه، انجام شست‌وشوهاي مرتب و عمليات گندزدايی ملحفه‌های بیمارستانی و تمامی منسوجات ضروری است، كه انجام اين مهم نيازمند خريد تجهيزات گران بوده و اجرای روزانه و پيوسته اين فرايندها نيز بسيارپرهزینه  است. همچنین، انجام پیوسته عمليات شست‌وشو و گندزدايی، عمر مفيد منسوجات را کم خواهد کرد.
بر اين اساس استفاده از منسوجات و ملحفه بيمارستانی يكبار مصرف، این منسوجات  مي‌توانند بخش بزرگي از هزينه‌های مستقيم و غيرمستقيم اين قبيل خدمات را كاهش دهند. به علاوه نگراني‌های مربوط به صحت و دقت عمليات گندزدايی نيز مرتفع خواهد بود. کیفیت پارچه و دوخت و بهداشت ملحفه ها، از مهمترین دغدغه‌های تولیدکننده ملحفه یکبار مصرف می‌باشد.
ویژگی‌های ضروری ملحفه‌های یکبار مصرف
منسوجات و ملحفه‌های بيمارستاني يكبار مصرف بايد بر اساس كاربرد تعريف شده، واجد خواص مناسب بوده و استانداردهای مرتبط با موارد مصرف را دارا باشند. اين دسته از منسوجات بايد ويژگي‌های عمومی زیر را دارا باشند:

ملحفه بیمارستانی


مقاومت در برابر نفوذ آب و مايعات
مقاومت مناسب در برابر احتراق
مقاومت در برابر جرخوردگي
راحتي مصرف و پوشش
زيبايی
مقاومت در برابر رشد و تكثير ميكروارگانيسم‌ها
سازگاری با بدن و عدم ايجاد حساسيت
عدم ايجاد پرز و كرك و غبار
مقاومت سايشي مناسب
عدم ايجاد الكتريسته ساكن
عدم سميت
و ..
هر يك از اين ويژگی‌ها، براي انواع مختلف منسوجات بيمارستانی از درجات اهميت متفاوتی برخوردار خواهد بود.
تولید و قیمت ملحفه بیمارستانی
همانطور که می‌دانید برای پوشاندن تخت‌های بیمارستان و یا مراکز درمانی از روکش‌های سفید که به آن ملحفه‌های بیمارستانی می‌گویند استفاده می‌کنند. برخی از این ملحفه‌ها در این مراکز درمانی به صورت یکبار مصرف استفاده می‌شوند تا از انتقال آلودگی و میکروب به قسمت‌های مختلف و به افراد جلوگیری شود. تولید ملحفه بیمارستانی به صورت نرم،راحت ،سبک و صد در صد بهداشتی می‌باشد. در کنار این ویژگی می‌توان به کیفیت مرغوب و قیمت مناسب آن اشاره کرد که همین قضیه می‌تواند دلیل تقاضای بالای این نمونه ملحفه‌های بیمارستانی باشد.
این ملحفه‌ها در طرح ها و مدل‌های مختلف تولید می شوند. این نوع ملحفه‌ها در قسمت‌های مختلف مراکز درمانی از جمله: اتاق بیماران، اناق‌های عمل و بخش پرستاران مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین می‌توان گفت پارچه ملحفه بیمارستانی بسته به این که با چه جنسی مورد خریداری از فروشگاه‌ها قرار گیرد، قیمت متفاوتی خواهند داشت.
از کجا منسوجات یکبار مصرف بخریم؟
انتخاب مواد اوليه مناسب برای توليد هر يك از اقلام منسوجات بيمارستانی نيازمند دقت نظر و به كارگيری تخصصی عميق در حوزه‌هاي مهندسي پزشكی، مهندسي نساجی ،علوم پزشكی و پيراپزشكی خواهد بود تا پس از شناسايی دقيق نيازمندی ها و انتظارات كاربران انتخاب گرديده و علاوه بر آن اين مواد در قالب الگو و فرم مناسب و قابل مصرف، تبديل به محصول مورد نظر گردند. تا ضمن برآوردن نيازمندی مربوطه، حداكثر راحتی مصرف را نيز به همراه داشته باشند.
نویسنده: پارچه بیمارستانی
ارسال کننده:
لغات کلیدی:  پارچه بیمارستانی , ویژگی‌های پارچه ملحفه بیمارستانی , ملحفه بیمارستانی تترون , ملحفه بیمارستانی ترگال , ملحفه بیمارستانی با فناوری نانو , ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی , مزایای ملحفه‌های یکبار مصرف , قیمت ملحفه بیمارستانی

 

جهت تماس با ما و سفارش محصول و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب و محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

خرید پارچه ارتباط با مدیریت فروش: 09131074397 _ 03132283846 (5 خط )
خرید پارچه اصفهان _ شهرک صنعتی جی

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد..

 

پارچه بیمارستانی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد.

خرید پارچه بیمارستانی

قیمت پارچه بیمارستانی

فروش پارچه بیمارستانی

خرید اینترنتی پارچه بیمارستانی

قیمت پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه , خرید پارچه , قیمت پارچه , خرید پارچه ارزان , خرید پارچه عمده , جهان پارچه پارچه , خرید پارچه , قیمت پارچه , خرید پارچه ارزان , خرید پارچه عمده