پارچه بیمارستانی
نحوه شستن روپوش های سفید
نحوه شستن روپوش های سفید
در این مقاله ما قصد داریم در مورد نحوه شستن روپوش های سفید با شما سخن بگویم

روپوش های سفید بیش از لباس های مشکی و رنگی در معرض آلودگی و لکه های چربی و همچنین مواد آزمایشگاهی و بیمارستانی که به راحتی پاک نمی شوند، قرار دارند. شستن روپوش های سفید با روش های نادرست و استفاده نامناسب از شوینده ها باعث آسیب دیدن بافت و رنگ و همچنین الیاف لباس ها می شوند. در این مقاله ۹ راهکار ساده م ومناسب برای شستن انواع لباس های سفید از جمله روپوش های سفید و همچنین نگهدار از آن ها بیان می شود.

 

جوش شیرین و آبلیمو
نحوه شستن روپوش پزشکی با جوش شیرین و لیموجوش شیرین و آبلیمو محلولی مناسب برای از بین بردن لکه های روی روپوش می باشد.لکه های ناشی از عرق کردن و لک های مواد در یک روز گرم کار بیمارستانی  و شستن روپوش های سفید  را کمی سخت می کنند. برای از بین بردن این لکه ها کافی است زیر نقاط لکه دار را با آب بشویید. سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به اضافه یک عدد لیموترش را روی محل ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس لباس را با آب خالی بشویید. خواهید دید که زیر نقاط لکه دار  مثل روز اول تمیز و سفید می شود.

 

 

 

 

سفید کننده ها
شستن روپوش های سفید  با وایتکس و سفید کننده نه تنها باعث از بین رفتن الیاف پارچه در درازمدت می شود بلکه رنگ لباس را کدر و زرد رنگ می کند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است اصول شستن لباس های سفید به وسیله مایع سفید کننده را بیاموزید:نحوه شستن روپوش پزشکی با سفید کننده ها

در یک ظرف بزرگ مقداری آب بریزید و آن را با ۱/۲  پیمانه سفید کننده لباس مخلوط کنید.
۵ دقیقه صبر کنید تا آنزیم های موجود در محلول سفید کننده فعال شوند. سپس لباس های سفید را در ظرف حاوی محلول بیندازید.
کمی صبر کنید  و لباس را با دقت وارسی کنید تا مطمئن شوید که لکه ای روی لباس  ها باقی نمانده است. سپس آن ها را آبکشی کرده و خشک کنید.
 

 

 

 

شستن لباس های سفید با سرکه
سرکه سفید ماده مناسبی برای از بین بردن لکه های گرد و خاک از روی روپوش های سفید است. سرکه سفید موجب لطافت و نرمی پارچه لباس ها نیز می شود. یک پیمانه سرکه سفید را با کمی آب مخلوط کرده و با استفاده از این محلول لباس ها را تمیز کنید. سپس از یک پاک کننده معمولی برای شستن روپوش های  سفید استفاده کنید. دقت کنید که به هیچ وجه سرکه را با سایر سفید کننده ها و شوینده ها مخلوط نکنید. زیرا این مواد با یکدیگر واکنش نشان داده و تولید بخارهای سمی و مضر می کنند که باعث آسیب رساندن به سیستم تنفسی بدن می شوند.

از مخلوط وایتکس با سرکه و هر شوینده اسیدی دیگر اجتناب کنید، زیرا باعث متصاعد شدن گاز کلر و مسمومیت تنفسی می‌شود.سرکه و لباس
در صورت ورود آب ژاول به چشم‌ها به مدت ۲۰ ـ ۱۵ دقیقه چشم‌ها را با آب سرد بشویید و فورا به پزشک مراجعه کنید.
در صورت بلع وایتکس از استفراغ خودداری کنید و به میزان زیاد آب بنوشید تا سفیدکننده در معده رقیق و از خاصیت خورندگی آن کاسته شود. استفراغ یک ماده خورنده، به سوختگی مجرای مری که ضعیف‌ترین مخاط را دارد منجر می‌شود.
افراد مبتلا به آسم، بیماری‌های قلبی، تنفسی، نوزادان، کودکان و سالخوردگان نباید در معرض وایتکس قرار گیرند.

 

 

 

 

 

شستشوی یقه و آستین روپوش های سفید
پیش از شستن روپوش های سفید، ابتدا یقه و آستین آن ها را از هر گونه چرک و لکه پاک کنید. برای این کار کافی است یک صابون بردارید و یقه و آستین لباس را با دقت با صابون بسابید و تمیز کنید. سپس روپوش را با کمک یک شوینده معمولی توسط دست یا در ماشین لباسشویی بشویید.یقه استین و سراستین

 

 

 

 

 

 

از شوینده ها به اندازه کافی استفاده کنید
سفید کننده هااز مصرف بیش از حد شوینده ها و  پودرهای لباسشویی هنگام شستن روپوش های سفید خودداری کنید. زیرا با این شیوه لباس های شما نه تنها تمیزتر نمی شوند بلکه مقدار زیادی از مایع پاک کننده بر روی الیاف لباس باقی می ماند و شستن روپوش های سفید را سخت تر می کند و ممکن است مجبور شوید چند بار دیگر آن لباس را با دست بشویید تا چرک ها و آلودگی ها از روی لباس پاک شوند.

 

 

 

 

برای از بین بردن لکه ها روپوش ها را چنگ نزنید
برای شستن روپوش های سفید و روشن و از بین بردن لکه ها از روی پارچه، لباس ها را چنگ نزنید. این کار باعث جدا شدن تار و پود لباس های ظریف و خراب شدن آن ها می شود. کمی شوینده کف دستتان بریزید و آن را به آهستگی با انگشتانتان روی لکه بکشید. برای از بین بردن لکه از پارچه خود لباس استفاده نکنید. چون با این کار ممکن است لکه بیشتر پخش شود و نقاط دیگر را نیز کثیف کند. اگر لکه روی روپوش مقاوم بود لباس را به مدت ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت در یک تشت آب خیس کنید و دوباره آن را با طبق روش گفته شده لکه گیری کنید.

از آب اکسیژنه و لیمو برای شستن روپوش سفید کمک بگیرید
برای شستن روپوش های سفید یک ابر یا اسکاج نرم بردارید و آن را به کمی آب اکسیژنه آغشته کرده و روی لکه بکشید تا پاک شود. سپس آن را با آب خالی بشویید. همچنین برای شستن روپوش های سفید می توانید از عصاره لیمو استفاده کنید. کافی است کمی عصاره لیمو را با مقداری آب مخلوط کنید و لباس ها را در آن خیس کنید. این روش به از بین بردن لکه های سخت و چرب کمک می کند.

در هنگام شستن روپوش های سفید این نکات را از یاد نبرید
همیشه پیش از شستن روپوش های سفید برچسب آن ها را بخوانید و نوع شوینده و دمای مناسب آب را با توجه به جنس لباس انتخاب کنید.
هرگز روپوش سفید را با لباس های رنگی در ماشین لباسشویی نیندازید، چون این کار باعث زرد و رنگی شدن آن ها می شود.
روپوش های سفید را جدا  از لباس های رنگی و تیره روی بند بیندازید چون آب لباس های رنگی باعث لکه دار شدن روپوش های روشن و سفید می شود.
روپوش سفید را پس از شستشو در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید.
اگر لکه ای روی روپوش دیدید فورا برای شستشوی آن اقدام کنید زیرا با گذشت زمان، مقاومت لکه در برابرمواد شوینده بیشتر می شود.
در هر نوبت حجم زیادی از لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا لباس ها برای چرخیدن و شستشو در ماشین لباسشویی به فضای کافی نیاز دارند.
لباس های چروک را پس از خشک شدن سریعا اتو کرده یا در کمد آویزان کنید.
بهتر است لباس های ظریف که الیاف حساسی دارند را با دست و با استفاده از شامپو بشویید.
نویسنده:
ارسال کننده:
لغات کلیدی: 

 

جهت تماس با ما و سفارش محصول و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب و محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

خرید پارچه ارتباط با مدیریت فروش: 09131074397 _ 03132283846 (5 خط )
خرید پارچه اصفهان _ شهرک صنعتی جی

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد..

 

پارچه بیمارستانی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد.

خرید پارچه بیمارستانی

قیمت پارچه بیمارستانی

فروش پارچه بیمارستانی

خرید اینترنتی پارچه بیمارستانی

قیمت پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه , خرید پارچه , قیمت پارچه , خرید پارچه ارزان , خرید پارچه عمده , جهان پارچه پارچه , خرید پارچه , قیمت پارچه , خرید پارچه ارزان , خرید پارچه عمده