پارچه بیمارستانی
کدام ماسک برای مقابله با بیماریهای مسری مناسب است؟

ماسک نوعی وسیله پوششی است که در زمان شیوع بیماریهای مسری و یا برای جلوگیری از ورود ذرات معلق به درون دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع ماسک و فواید استفاده از آن بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و به می‌توانید برای استفاده یا عدم استفاده از این وسیله پوششی تصمیم بگیرید.

چرا باید از ماسک استفاده کنیم؟
دستگاه تنفسی دستگاه بسیار مهمی در بدن است. مطالعات نشان داده‌اند انسان تنها سه دقیقه می‌تواند بدون اکسیژن دوام بیاورد. همین امر لزوم مراقبت از دستگاه تنفسی را نشان می‌دهد.

اگر ویروسها و یا آلودگی‌ها وارد دستگاه تنفسی شوند عملکرد این سیستم را تحت تاثیر قرار می‌دهند و همین موضوع سبب می‌شود اکسیژن به خوبی به بدن نرسد. اگر اکسیژن به بدن نرسد بدن به زودی فرسوده می‌شود و در معرض ابتلا به بیماریهای مختلف قرار می‌گیرد.

بنابراین سازمانهای سلامتی مانند سازمان بهداشت جهانی لزوم استفاده از ماسک و وسایل پوششی را در زمان شیوع بیماریها و یا آلودگی هوا گوشزد می‌کنند.
معرفی انواع ماسک
این وسیله پوششی که برای مراقبت از دستگاه تنفسی و جلوگیری از ورود آلودگی به درون ریه مورد استفاده قرار می‌گیرد انواع متفاوتی دارد که شرح زیر است:

ماسک پزشکی: این وسیله برای جلوگیری از ورود ذرات معلق عفونی و یا ترشحات به بدن از طریق دهان و یا بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که گوشه‌های این وسیله باز است و امکان ورود آلودگی وجود دارد. پس بهتر است در هنگام استفاده از این وسیله پروتکلهای دیگر بهداشتی را نیز رعایت کنید.
ماسک‌های سری FFP: این وسایل پوششی بر طبق استاندارد اروپایی EN149:2001 تولید شده‌اند و به سه دسته FFP1، FFP2 و FFP3 تقسیم می‌شوند و به ترتیب 80، 90 و 94 درصد از ورود ذرات 5 میکرون و یا کوچکتر به درون دستگاه تنفسی جلوگیری به عمل می‌آورند.
ماسک‌های سری N: این وسایل پوششی بر طبق استاندارد آمریکایی تولید شده‌اند و به سه دسته N95، N99 و N100 تقسیم‌بندی می‌شوند. عددی که در مقابل هریک آمده است میزان فیلتر شدن ذرات معلق موجود در هوا را نشان می‌دهد.
ماسک‌های سری P: این وسایل پوششی بر طبق استاندارد آمریکایی تولید شده‌اند و به سه دسته P95، P99 و P100 تقسیم‌بندی می‌شوند. عددی که در مقابل هریک آمده است میزان فیلتر شدن ذرات معلق موجود در هوا (بزرگتر از 0.3 میکرون) را نشان می‌دهد. مدل 99 و 100 این وسیله به شدت در برابر روغن مقاوم است.
ماسک‌های سری R: این وسایل پوششی بر طبق استاندارد آمریکایی تولید شده‌اند و به سه دسته R95، R99 و R100 تقسیم‌بندی می‌شوند. عددی که در مقابل هریک آمده است میزان فیلتر شدن ذرات معلق موجود در هوا (بزرگتر از 0.3 میکرون) را نشان می‌دهد. مدل 99 و 100 این وسیله به شدت در برابر روغن مقاوم است.
چگونه از ماسک استفاده کنیم؟
اگر می‌خواهید این وسیله پوششی را بر روی دهان خود قرار دهید ابتدا اطمینان حاصل کنید که دست شما تمیز است یا خیر. بهتر است قبل از استفاده از این وسیله دست خود را به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.

سپس این وسیله را بر روی دهان و بینی خود قرار دهید. نکته‌ای که بسیاری از افراد به آن توجه ندارند این است که این وسایل پوششی دارای قسمت برجسته‌ای هستند که کاملا بر روی بینی قرار می‌گیرد. این برجستگی را به درستی بر روی بینی خود قرار دهید.

هشدار: اگر استفاده از این وسیله پوششی باعث می‌شود که دایما دست خود را به طرف بینی و دهان خود ببرید هرگز از آن استفاده نکنید.

نحوه برداشتن ماسک از صورت
برای برداشتن این وسیله پوششی هرگز دست خود را مستقیما به ماسک نزنید. ابتدا دست خود را به خوبی بشویید، سپس بندهای این وسیله پوششی را از روی صورت خود بردارید و آن را به درون کیسه‌ای بیاندازید و در کیسه را ببندید. سپس این کیسه را درون سطل زباله قرار دهید. دوباره دستان خود را بشویید!
زمان استفاده از این محصول
بهتر است بدانید که این وسایل پوششی یکبار مصرف هستند و شما هرگز نمی‌توانید چندین بار از آنها استفاده کنید. به طور کلی طول عمر ماسک‌های فیلتر دار 8 تا 12 ساعت است. بیشتر از این ساعات استفاده از آنها دیگر فایده‌ای ندارد!
شیلد صورت چیست؟
شیلد صورت نوعی محافظ است که برای جلوگیری از ورود ذرات معلق عفونی، ویروسی و باکتریایی به درون دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این موضوع که این وسیله محافظتی حجم وسیعی از صورت را پوشش می‌دهد امکان ورود ذرات معلق را به درون ریه تا حد بسیار زیادی کاهش می‌هد. شیلد صورت صفحه‌ای جنس پلی کربنات است که دارای یک هدگیر است که بر روی سر تنظیم می‌شود. این محصول یکبار مصرف نیست و چندین بار می‌توان از آن استفاده کرد.

استفاده هم‌زمان ماسک و شیلد صورت
در زمان شیوع بیماریهای مسری و همه‌گیر بسیاری از کارشناسان سلامتی بر لزوم استفاده هم‌زمان از شیلد صورت و ماسک تاکید می‌ورزند. دلیل این امر محافظت بسیار زیاد از دستگاه تنفسی است و استفاده هم زمان از این دو وسیله امکان ورود ذرات معلق به درون ریه را به کمترین میزان می‌رساند.

اما با توجه به اینکه انجام اینکار کمی دشوار است لزومی ندارد که در تمامی محیط‌ها به طور هم‌زمان از این دو وسیله استفاده شود. بهتر است این دو وسیله در اماکن شلوغ که امکان شیوع و انتقال بیماری بیشتر است، مورد استفاده قرار گیرند.

آیا استفاده از ماسک در زمان شیوع بیماری اجباری است؟
بهتر است بدانید به عنوان شهروندی که در قرن بیست و یکم زندگی می‌کند هیچ چیز به عنوان اجبار وجود ندارد. ما تنها به فواید این وسایل پوششی اشاره کردیم که به میزان زیادی از ورود آلودگی‌ها به درون دستگاه تنفسی جلوگیری به عمل می‌آورند. این شما هستید که باید برای استفاده از این وسایل پوششی تصمیم بگیرید.

استفاده از ماسک در زمان شیوع بیماری تنها به معنای حفظ سلامتی خود نیست! بلکه شما با استفاده از این وسیله به دیگران نشان می‌دهید که به سلامتی آنها نیز اهمیت می‌دهید.

کدام ماسک ها برای جلوگیری از انتقال بیماری کووید 19 مناسب هستند؟
ماسک های پارچه ای و یا فیبری ( به این محصولات ماسک های پزشکی نیز گفته می شود) برای جلوگیری از انتقال ویروس در مکان های پر جمعیت پیشنهاد می شوند. به خصوص در جاهایی که امکان رعایت فاصله گذاری وجود ندارد، استفاده از این محصولات سبب می شود که انتقال بیماری به کمترین میزان خود برسد. در واقع، افراد با استفاده از این محصول از سلامت خود و دیگران محافظت می کنند. ماسک های پارچه ای از سه قسمت تشکیل شده اند که به شرح زیرند:

لایه داخلی مواد جاذب مانند پنبه ای
لایه میانی از مواد غیر جاذب غیر بافته شده ، مانند پلی پروپیلن
لایه بیرونی مواد غیر جاذب مانند پلی استر
آیا تعداد لایه های این محصول قدرت آن را در کنترل ویروس بالا می برد؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر چقدر تعداد لایه های این محصول بیشتر باشد سد دفاعی در برابر ویروس بیشتر می شود، در واقع آن ویروس باید موانع بیشتری را پشت سر بگذارد تا بتواند به دهان و دستگاه تنفسی برسد. به همین دلیل پیشنهاد می شود از محصولات 4 لایه برای محافظت از بدن در برابر ویروس کرونا استفاده گردد.

برای جلوگیری از مه زدگی ماسک پس از استفاده از این محصول چه کاری انجام دهیم؟
افرادی که عینکی هستند و مجبورند برای انجام کارهای خود از عینک استفاده کنند دائما از این امر شکایت دارند که استفاده هم زمان از این محصول و عینک سبب می شود که عینک بخار کند و همین امر کار آنها را تخت تاثیر قرار می دهد. برای جلوگیری از این امر اول از همه به شما پیشنهاد می شود از محصول با کیفیت استفاده کنید و پنل بالایی را که در این محصول تعبیه شده است به خوبی بر روی بینی خود فیکس کنید. سپس عینک بزنید. اینکار سبب می شود دیگر عینک بخار نکند.

ماسک چهار لایه سه بعدی آراد
ماسک چهار لایه سه بعدی آراد یکی از محصولات ویژه بازار است که دارای قابلیت های متفاوتی است. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم هر چقدر که تعداد لایه های این محصول بیشتر باشد، سد دفاعی محکم تری در برابر دستگاه تنفسی قرار دارد. این محصول از 4 لایه تشکیل شده است و همین امر بر میزان اثربخشی آن تاثیر گذاشته است. لایه های به کار رفته در این محصول عبارتند از:لایه بایکو، لایه اسپان، لایه ملت بلون و لایه بایلو. پنلی که در این محصول تعبیه شده است بسیار با کیفیت است و به خوبی بر روی بینی می نشیند و همین امر از بخار کردن عینک جلوگیری می کند. این محصول دارای تاییدیه ورزات غذا و دارو است و می تواند در محیط های پرخطر مانند بیمارستان ها استفاده شود.
ماسک سه لایه پرستاری وارداتی Sui Zhian
ماسک سه لایه پرستاری وارداتی Sui Zhian محصولی مناسب است که از دستگاه تنفسی در برابر ورود انواع آلودگی ها محافظت می نماید. این ماسک از سه لایه اسپان، ملت بلون و اسپان تشکیل شده است و آبی رنگ است. هر بسته حاوی 5 بسته 10 عدد از این محصول است که در یک نایلون وکیوم شده به فروش می رسد. این محصول کیفیت بسیار بالایی دارد و استانداردهای بین المللی در ساخت آن رعایت شده اند.

قیمت ماسک
در این روزها با توجه به همگانی شدن بیماری کرونا، سازمانهای بهداشتی به لزوم استفاده از ماسک تاکید می ورزند. با توجه به این موضوع که در این شرایط نباید خانه را ترک کنید، بهتر است انواع ماسک و یا مکملهای تقویت سیستم ایمنی بدن را به صورت آنلاین و از مکانهای معتبر مانند داروخانه آنلاین خریداری کنید. داروخانه آنلاین انواع ماسکهای تایید شده از سوی وزرات بهداشت را در اختیار کسانی قرار می دهد که به سلامتی خود اهمیت می دهند. برای اطلاع از قیمت ماسک معمولی و انواع ماسکهای دیگر به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

نویسنده:
ارسال کننده:
لغات کلیدی: 

 

جهت تماس با ما و سفارش محصول و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب و محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

خرید پارچه ارتباط با مدیریت فروش: 09131074397 _ 03132283846 (5 خط )
خرید پارچه اصفهان _ شهرک صنعتی جی

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد..

 

پارچه بیمارستانی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد.

خرید پارچه بیمارستانی

قیمت پارچه بیمارستانی

فروش پارچه بیمارستانی

خرید اینترنتی پارچه بیمارستانی

قیمت پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه , خرید پارچه , قیمت پارچه , خرید پارچه ارزان , خرید پارچه عمده , جهان پارچه پارچه , خرید پارچه , قیمت پارچه , خرید پارچه ارزان , خرید پارچه عمده